قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / صفحه اصلی / اخبار روز / آیا مایکروسافت فرزند خود را از یاد می برد؟

آیا مایکروسافت فرزند خود را از یاد می برد؟

E3 مکانی بود که مایکروسافت طرفداران خود را زیر بارانی از سورپرایز و نوآوری های جدید قرار داد.
 اخبار ویژه ای مانند سازگاری بازی های اکس باکس ۳۶۰ روی کنسول های فعلی خودش و همچنین، پشتیبانی نسخه ی اکس باکس Fallout 4، از مادهایی که برای بازی ساخته می شوند طرفداران را بسیار خوشحال نمود و امید ساخت بازی های جذاب بیشتری را از طرف این شرکت در دل گیمرها زنده نگه داشت.
بر خلاف سال های پیشین، خبری از تمرکز بیش از حد روی کارکردهای جانبی کنسول یا ایده هایی برای تبدیل آن به یک وسیله ورزشی نبود. این اخبار که در گذشته بسیار توسط مایکروسافت پوشش داده می شد، جای خود را به اخباری مانند طراحی یک کنترلر جدید و بازی های انحصاری دادند.
پرسش این است: کینکت را چه شده؟ قطعه ای گران قیمت که میلیون ها طرفدار اکس باکس وان مجبور به خرید آن شدند، حالا چه کاربردی دارد؟ بن کوچرا، نویسنده وبسایت Polygon در این ارتباط افکار خود را با ما به اشتراک گذاشته است، تفکراتی که چندان دور از حقیقت نیستند.
۳۱۵۵۳۵۷_۳۹۳

همه از اخبار ناب ردموندی ها خوشحال نشدند. “اسکاف گیمنگ” که در گذشته توانسته بود شهرت بسیاری برای ساخت کنترلرهایی با قابلیت جا به جایی دکمه ها به دست آورد، حالا باید به دنبال ایده های جدیدی برای بازگرداندن خریداران کنترلر های خود باشد. چرا که مایکروسافت با کنترلر تازه خود، ویژگی های بسیاری را از کنترلرهای شرکت اسکاف گیمینگ به ارث برده و توانسته لذت بازی کردن با اکس باکس وان را دو چندان کند.
عدم استفاده از کینکت در کنفرانس مایکروسافت، قصه های زیبا و دلنشین این شرکت را به مرثیه ای اندوهگین تبدیل نمود. ایده ی ‘کینکت مرده و مایکروسافت هیچ کاری برای احیای آن انجام نمی دهد.
یکی از مسائلی که در کنفرانس مایکروسافت به آن اشاره شد، کاهش قیمت و عرضه باندل های جدید اکس باکس وان بود. وقتی که این اتفاق افتاد، سوالی در ذهنم شکل گرفت. مایکروسافت قول باندل های جدیدی از اکس باکس را داد که قیمت پایین تری نسبت به گذشته دارند. اما هیچ حرفی از کینکت به میان نیاورد و معلوم نشد که این کاهش قیمت، مربوط به باندل های شامل کینکت است یا نه؟

با خود گفتم، تمامی کنسول های ۵۰۰ گیگابایتی بدون کینکت قرار است با قیمت ۳۴۹ دلار به زودی عرضه شوند و باندل هایی که دارای کینکت هستند در خرده فروشی ها به قیمت ۴۹۹ دلار فروخته خواهند شد.

حالا باید منتظر ماند و دید که در بسته بندی های جدید اکس باکس چه چیزهایی گنجانده شده. مایکروسافت به مشتریان خود وعده داده که بهترین قیمت را برای کنسول تعیین کند اما هیچ سخنی از کاهش قیمت باندل های شامل کینکت به میان نیاورده.

نکته جالب اینجاست که در کنفرانس امسال مایکروسافت، هیچ عنوانی که بتوان از قابلیت های کینکت در آن استفاده کرد، به نمایش در نیامد و حتی هیچ اشاره ای هم به نام کینکت نشد. تا پایان نمایش، حتی یک لحظه هم نشانی از داشتن برنامه ای برای کینکت وجود نداشت و می توان گفت که مایکروسافت، دست از کینکت کشیده و آن را رها کرده.

با این وجود، کینکت به یک وسیله ساده تبدیل می شود که تنها با داشتن آن قادرید دستور های صوتی خود را به دستگاه منتقل کنید و از بازی هایی که تا کنون برای آن ساخته شده لذت ببرید. اما نباید به این زودی ها، منتظر خبر ساخت بازی هایی تازه برای کینکت باشیم.

مطلب پیشنهادی

ماه مدینه

ماه مدینه در بلنداے روزهایے ڪہ روزه داران دلخوش بہ اذان هستند بلنداے روزهاے غیبتت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *